Dragi elevi, stimați părinți,

Ca urmare a reparațiilor din școală, lucrări de reabilitate cu termen de finalizare aprilie 2025, festivitatea de deschidere a anului școlar 2024-2025 va avea loc luni, 09.09.2024, la ora 9.00 la sala de sport și vor participa clasele pregătitoare, clasa a V-a și clasele a IX-a pentru a-și cunoaște diriginții și a afla programul școlar.

Celelalte clase vor începe cursurile de marți, 10.09.2024, după programul anunțat de domnii diriginți, în locațiile următoare.

• Clasele primare vor învăța în corpul I de clădire al Liceului Sanitar ,,Antim Ivireanu” etajele 2 si 3 (10 săli de clasă) pe programul 8.00-16.00
  • Clasele gimnaziale vor fi relocate în Colegiul Național Alexandru Lahovari, pe schimbul 2, în intervalul orar 14,30-19,30.
  • Clasele liceale vor fi relocate în Colegiul Național Alexandru Lahovari, pe schimbul 2, în intervalul orar 14,30-19,30.
  • Clasele postliceale vor fi relocate în Școala gimnazială nr. 2 I. Ghe. Duca pe schimbul 2, în intervalul orar 14,30-19,30.

Elevii claselor primare vor intra în școală pe poarta mică / pietonală de la strada Republicii, pe intrarea profesorilor, scara profesorilor către etajele 2 și 3 unde-și vor desfășura orele, iar la plecare vor folosi tot scara profesorilor către parter pentru servirea mesei, ori pentru plecarea către casă.

Accesul în corpul de clădire al Colegiului Național Alexandru Lahovari se va face pe intrarea de la colțul clădirii (intersecția dintre străzile Nicolae Bălcescu și G-ral Praporgescu).

Vă mulțumim pentru înțelegere!

Conducerea