Detalii privind selecția celor 5(cinci) elevi, pentru mobilitatea din Spania - octombrie 2022, se găsesc aici.

Detalii privind selecția celor 4(patru) elevi, pentru mobilitatea din Turcia - aprilie 2022, se găsesc aici.

În perioada 1.09.2020 – 31.08.2022, la Liceul Sanitar „Antim Ivireanu” Rm. Vâlcea se va derula proiectul Erasmus+ cu titlul “It’s a matter of STEM”, Numărul de referinţă 2020-1-ES01-KA229-081741_2, în parteneriat cu școli din Spania, Italia, Turcia și Polonia.

În vederea derulării activităților, se va realiza selecția membrilor echipei de implementare a proiectului (elevi și profesori). Întregul proces de înscriere se va realiza online. Toate anexele necesare pentru înscriere pot fi descărcate accesând link-urile următoare:

Dosarele de candidatură pentru ELEVI vor fi încărcate online, prin completarea formularului utilizând adresa de e-mail asociată Liceului Sanitar „Antim Ivireanu”. Formularul poate fi accesat de aici.

Dosarele de candidatură pentru PROFESORI vor fi încărcate online, prin completarea formularului utilizând adresa de e-mail asociată Liceului Sanitar „Antim Ivireanu”, formular ce poate fi accesat de aici.